پوهنتون دعوت در آستانه اعتباردهی اکادمیک

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

حسب پلان ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت محترم تحصیلات عالی و آماده گی های لازم پوهنتون دعوت غرض عبور از یکی مراحل سرنوشت ساز اعتباردهی اکادمیک، هیئت اعزامی بورد اعتباردهی تحت ریاست محترم مفتی نذیر احمد احمدی آمر اعتباردهی و سرپرست ریاست تضمین کیفیت آن وزارت، روز چهارشنبه مؤرخ 17/12/1401 به هدف بازنگری به پوهنتون دعوت تشریف آورده و در روز اول کاری شان، با هیئت رهبری، رؤسای پوهنخی ها، کمیته ها، آمران دیپارتمنت ها، استادان دایمی، مدیران تدریسی و سایر آمران، مدیران و کارمندان بخش های علمی و اداری، ملاقات نموده و آنان را مورد ارزیابی قرار دادند. قرار است هیئت متذکره تا دو روز دیگر تمامی بخش ها، امکانات و تسهیلات و سایر معیار های اساسی تضمین کیفت را مورد بازنگری قرار داده و گزارش خویش را به مقام محترم وزارت تحصیلات عالی تقدیم نمایند.

تقریباً دو ماه قبل پوهنتون دعوت در ارزیابی هیئت بازدید ریاست تضمین کیفیت با اخذ 78%، در صدر جدول آن عده پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی قرار گرفته بود که نامزد عبور از مرحله دوم اعتبار دهی بودند.

عبور از این مرحله نقش اساسی در پیشرفت و انکشاف داشته و صفحه دیگری از اعتماد و اعتبار اکادمیک را برای محصلان و فارغان این پوهنتون می گشاید.

ثبت نام سمستر بهاری 1402 جریان دارد...

08:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنتون دعوت برای سمستر جدید در مقطع لیسانس و ماستری محصل می پذیرد.

معلومات فیس سمستر وار:

لیسانس:

# پوهنځی فیس بعد از تخفیف
1 انجنیری 12000
2 اقتصاد 12000
3 شرعیات 10000
4 حقوق و علوم سیاسی 12000
5 فارمسی 14000

ماستری:

# پوهنځی فیس بعد از تخفیف
1 حقوق‌و‌علوم‌سیاسی
(روابط‌بین‌الملل)
40000
2 شرعیات (فقه و قانون) 30000

ثبت نام از۸:۰۰ صبح الی ۴ عصر جریان دارد.

تاریخ امتحان کانکور : عمومی 18 حوت
تاریخ امتحان کانکور : متفرقه 4 حمل

مجلس تقدیرِ از تحقیقات علمی برتر استادادن پوهنتون دعوت تحت عنوان «مطالعه مقاومت E. Coli در مقابل چند دارو در نمونه آب آشامیدنی ناحیه نهم شهر کابل» در سال 1401:

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

خلص گزارش: کمیته تحقیقات علمی پوهنتون دعوت روز پنج شنبه مورخ 1401/11/6 مجلسی را به منظور تقدیر محترم پوهنمل نورالله مندیزی که به عنوان عضو کادر علمی پوهنتون دعوت شامل یک تی م تحقیقاتی شده بودند، دایر کرد. محترم مندیزی صاحب مطالعات خویش را با تیم تحقیقاتی‌شان بالای « مقاومت E. Coli در مقابل چند دارو نمونه آب آشامیدنی در ناحیه نهم شهر کابل» انجام دادند و نتایج این تحقیق قبلا در دانشگاه دعوت ارائه و نیز در ژورل بین المللی Eximiaبه نشر رسیده است.

آغاز برنامه: این برنامه روز سه شنبه مورخ 4 دلو ساعت 2:00 بعد از ظهر با گردانندگی آمر کمیته تحقیقات علمی با حضور داشت معاونین امور علمی و محصلان، رؤسای دانشکده‌ها، اعضای کادر علمی و تعداد از محصلان دانشکده فارمسی، برگزار شد. برنامه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، با سخنرانی محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی پوهنتون آغاز شد که ایشان روی اهمیت برنامه و نیز کارکردها و خدمات علمی و شخصیت علمی محترم دکتور نورالله مندیزی صحبت نمودند. سپس با اهدای لوح تقدیر به محترم پوهنمل نور الله مندیزی از سهم ایشان در تحقیق یاد شده به عنوان عضو کادر علمی پوهنوتن دعوت، قدردانی به عمل آمد. سپس برنامه با جمع‌بندی محترم لعل محمد دوراندیش آمر کمیته تحقیاقت علمی و مدیر مسؤول مجله علمی دعوت پایان و عکس دسته جمعی گرفته شد.

برگزاری سمینار غرض ارتقای ظرفیت کارکنان خدماتی، امنیتی و فنی!

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

آمریت منابع بشری پوهنتون دعوت روز سه‌شنبه مورخ ۴ دلو ۱۴۰۱، سمینار را به منظور ارتقای ظرفیت کارکنان خدماتی این پوهنتون تحت عنوان "آشنایی با دیدگاه و مأموریت منابع بشری و تشریح مکلفیت های کارکنان خدماتی، امنیتی و فنی" در دفتر شورای علمی پوهنتون دعوت جهت نیل به اهداف ذیل برگزار نمود:

• آشنایی با دیدگاه و مأموریت منابع بشری؛ • آگاهی از مکلفیت های کارکنان خدماتی، امنیتی و فنی؛ • بلند بردن سطح آگاهی و بهبود اجراات کاری اداره؛ • ایجاد مؤثریت و مثمریت در اجرای امور کاری.

این برنامه با گردانندگی استاد محمد سلیم ربانی مدیر تدریسی پوهنځی حقوق و علوم سیاسی و تلاوت آیات کلام الله مجید توسط یکی از اشتراک کنندگان آغاز گردید و در ادامه استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت در مورد نقش برنامه‌های ارتقای ظرفیت و اهمیت آن اراد سخن نمود.

متعاقباً سمینار توسط محترم استاد احمد فواد امیری آمر منابع بشری پوهنتون به سمع اشتراک کننده گان رسانیده شد که در برگیرنده موضوعات ذیل بود:

• معرفی دیدگاه، مأموریت و وظایف کلیدی آمریت منابع بشری • معرفی تشکیل عمومی پوهنتون • میکانیزم اخلاقی در قبال کارمندان • مکلفیت های عمومی کارمندان و کارکنان • تشریح لایحه وظایف کارکنان خدماتی به شمول باغبان، جنراتور کار و مسؤولین امنیتی

پس از ارایه پاسخ به سوالات حاضرین توسط محترم استاد امیری، با دعای اختتامیه توسط محترم محمد شریف نظری کارکن خدماتی سمینار به پایان رسید.

سمینار علمی تحت عنوان «مطالعه مقاومت E. Coli در مقابل چند دارو در نمونه آب‌ آشامیدنی ناحیه نهم شهر کابل» در تالار شورای علمی دانشگاه دعوت برگزار شد!

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

خلص گزارش: کمیته تحقیقات علمی پوهنتون دعوت به تاریخ 4 دلو 1401 میزبان ارائه نتایج تحقیق «مطالعه مقاومت E.Coli در مقابل چند دارو در نمونه آب آشامیدنی ناحیه نهم شهر کابل» بود.

آغاز برنامه: این برنامه روز چهار شنبه مورخ 7 جدی 1401 ساعت 11:00 قبل از ظهر با گردانندگی محترم استاد لعل محمد دوراندیش و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط استاد عنایت الله ابلاغ، آغاز گردید. سپس محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی پوهنتون روی اهمیت تحقیق و تولید متن صحبت نموده و تقدیر و تشویق را حق مسلم هر کس دانست. ضمنا ایشان تمام استادان را به تولید بیشتر متن تشویق نموده و همکاری لازم خویش را در زمینه ابراز داشتند.

آغاز برنامه: این برنامه روز سه شنبه مورخ 4 دلو 1401 ساعت 2:00 بعد از ظهر با گردانندگی محترم لعل محمد دوراندیش مدیر مسؤول مجله علمی دانشگاه دعوت و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محمد «امین»، آغاز گردید. سپس محترم پوهنمل نورالله مندیزی فشرده‌ای از نتایج این تحقیق را که با یک تیم تحقیقاتی متشکل از تعداد استادان دانشگاه کابل و البیرونی، انجام داده بودند و نیز این تحقیق در مجله بین المللی Eximia به نشر رسیده است، با حضور داشت معاونین امور علمی و محصلان، رؤسای دانشکده‌ها، اعضای کادر علمی و تعداد از محصلان دانشکده فارمسی، ارائه نمودند و نیز به سولات اشتراک کننده‌ها پاسخ دادند.

سپس محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی پوهنتون روی اهمیت تحقیق و تولید متن به خصوص تحقیق انجام شده صحبت نمودند و تأکید بیشتر به انجام تحقیقات علمی بالای موضوعاتی نمودند که مانند این تحقیق انجام شده با زندگی فعلی جامعه رابطه داشته باشد. سرانجام برنامه توسط گرداننده جمع‌بندی و در پایان عکس دسته جمعی گرفته شد.

پوهنتون دعوت بیست و یکمین دور فراغت محصلان خود را جشن گرفت!

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

خلص گزارش: به ادامه سلسله برنامه‌های تقدیر و تشویق استادان و محصلان در حوزه تحقیق و تولید متن، آمریت تحقیقات علمی و نشرات پوهنتون دعوت، مجلسی را به منظور تقدیر از فعال‌ترین استاد جوان و فعال‌ترین محصل در بخش مقاله‌نویسی در سال 1401 با اشتراک معاون علمی، معاون امور محصلان، روسا پوهنځی‌ها و استادان پوهنتون دعوت برگزار نمود.

آغاز برنامه: این برنامه روز چهار شنبه مورخ 7 جدی 1401 ساعت 11:00 قبل از ظهر با گردانندگی محترم استاد لعل محمد دوراندیش و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط استاد عنایت الله ابلاغ، آغاز گردید. سپس محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی پوهنتون روی اهمیت تحقیق و تولید متن صحبت نموده و تقدیر و تشویق را حق مسلم هر کس دانست. ضمنا ایشان تمام استادان را به تولید بیشتر متن تشویق نموده و همکاری لازم خویش را در زمینه ابراز داشتند.

در این برنامه محترم استاد ابوالحسن صالحی استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی به عنوان فعال‌ترین استاد جوان در تولید متن و محترم الماس صمدی به عنوان محصل فعال در این خصوص مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت. سپس برنامه با جمع‌بندی استاد لعل محمد دوراندیش آمر کمیته تحقیقات علمی به پایان رسید.

پوهنتون دعوت بیست و یکمین دور فراغت محصلان خود را جشن گرفت!

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

این پوهنتون روز یکشنبه مورخ 1401/10/18 فراغت تعداد از محصلان خویش در رشته های حقوق و علوم سیاسی، فارمسی، انجنیری و اقتصاد با حضور داشت هیآت رهبری، خانواده های فارغان، استادان و مهمانان ویژه جشن گرفت.

در این محفل هریک محترم؛ د.شیر علی ظریفی ریس پوهنتون محترم؛ د.عنایت الله خلیل هدف معاون علمی محترم؛ محمد نسیم بسام معاون امور محصلان و مهمان ویژه محترم؛ نظر محمد مطمئن ریس المپیک افغانستان ایراد سخن نموده بر اهمیت، تداوم ونیاز تحصیلات عالی نیز تاکید نمودند.

در پایان با ادای مراسم سوگند وفاداری محصلان تقدیر و تمجید گردیدند. هیآت رهبری پوهنتون دعوت یک بار دیگر فراغت تمام دانشجویان از رشته های مختلف را تبریک عرض نموده و از خدای متعال برای همه دانش آموخته گان آرزوی موفقیت و بهروزی مینماید.

پوهنتون دعوت افتخار دارد که نسل متعهد و متخصص را برای جامعه تقدیم میکند. با احترام

به ادامه سلسله برنامه‌های ارتقای ظرفیت استادان، ورکشاپ دو روزه تحت عنوان «کارگاه آموزشی مقاله‌نویسی»

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به ادامه سلسله برنامه‌های ارتقای ظرفیت استادان، ورکشاپ دو روزه تحت عنوان «کارگاه آموزشی مقاله‌نویسی» با اشتراک استادان دایمی پوهنځی‌های طب و فارمسی پوهنتون دعوت به شکل نظری و عملی که از طرف آمریت تحقیقات در هماهنگی با کمیته‌های‌ فرعی تحقیقات پوهنځی‌های طب معالجوی و فارمسی در نظر گرفته شده بود، موفقانه برگزار شد.

آغاز برنامه: این برنامه روز چهار شنبه مورخ 20 عقرب 1401 ساعت 11:00 قبل از ظهر با گردانندگی محترم دکتر ضیاء الرحمن شیرزوی و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محترمه اسما محصل سمستر دوازدهم B آغاز گردید.

سپس استاد لعل محمد دوراندیش آمر تحقیقات علمی پوهنتون دعوت «انواع و ساختار یک مقاله علمی» را به شکل نظری توضیح و تشریح نمودند و در پایان جلسه روز اول نیز میان استادان و ارائه کننده تبادل نظر صورت گرفت و به سوالات اشتراک کنتنده‌ها پاسخ ارائه کردید.

این برنامه تا ساعت 1:00 پس از ظهر ادامه داشت. در آخر برنامه نظر به مشوره با اشتراک کننده‌ها زمان انجام کار عملی به شکل گروهی به روز چهار شنبه هفته بعد واگذار شد. همچنان کارگاه عملی آموزش روش تدوین مقاله علمی با مدیریت و سرپرستی محترم استاد لعل محمد دوراندیش ساعت 11:00 قبل از ظهر روز چهار شنبه مورخ 1401/7/27 به شکل گروهی در تالار شوری علمی آغاز شد که هر گروه یک عنوان انتخاب نمودند و طرح تحقیقی خویش را بالای عنوان تعیین شده ترتیب نمودند که در قسمت دوم برنامه از هر گروه یک نفر به نماینده طرح ترتیب شده را ارائه و مورد نقد نظر قرار گرفت. سرانجام برنامه ساعت 1:00 بعد از ظهر با جمع‌بندی و دعای اختتامیه توسط محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی به پایان رسید.

معاونیت اداری و مالی پوهنتون دعوت در همکاری با آمریت تضمین کیفیت سمینار آگاهی دهی از پلان استراتیژیک را دایر نمود:

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

معاونیت اداری و مالی در همکاری با کمیته تضمین کیفیت به روز چهارشنبه مؤرخ 02-09-1401 سمینار ویژه آگاهی دهی از پلان استراتیژیک را برای کارمندان اداری، برگزار نمود.

از آنجا که اهداف استراتیژیک از سلسله برنامه های مهم برای ارائه خدمات باکیفیت تحصیلی می باشد، پوهنتون دعوت مطابق دیدگاه خویش این اهداف را در میعاد مشخص شده تعقیب نموده و مطابق آن حرکت نموده است، ورکشاپ یک روزه تحت عنوان آگاهی دهی از اهداف استراتیژیک پوهنتون برای کارمندان اداری جهت اطلاع رسانی و بهبود فعالیت های اداری برگزار گردید، که در این برنامه آمران، مدیران و کارمندان اداری و مالی اشتراک نموده بودند.

این برنامه به گردانندگی محترم شمس الرحمن صمدی آغاز، و با تلاوت قرآنکریم توسط قاری صاحب بلوچ افتتاح گردید و در ادامه محترم امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت اهداف استراتیژیک را تشریح نمودند؛

سرانجام برنامه با دعای اختتامیه توسط محترم رحمت الله احمدزی به پایان رسید و ارزیابی که صورت گرفت میزان استفاده و تاثیر چنین برنامه ها بالاتر از توقع بوده است.

محصلان ممتاز اناث سمستر بهاری 1401 به مناسبت روز جهانی محصل(27 عقرب) تقدیر شدند:

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اثر پیشنهاد کمیته فرهنگی و فعالیت های عامه پوهنتون و با همکاری معاونیت امور محصلان و انجمن محصلان پوهنتون دعوت، همایش ویژه ای تحت عنوان « همایش تقدیر از محصلان ممتاز به مناسبت روز جهانی محصل» طور جداگانه برای ذکور و اناث برگزار گردید.

همایش تقدیر از محصلان اناث به تاریخ 28 عقرب با گردانندگی محترم استاد نصرت الله بسام و تلاوت چند آیه از کلام الله مجید توسط محترم ضیاء الحق ارغندیوال آغاز گردید.

بعداً محترم استاد محمد نسیم بسام معاون امور محصلان سخنان افتتاحی خویش را در مورد پالیسی پوهنتون در مورد تقدیر محصلان ممتاز بیان نموده و محصلان ممتاز را آینده درخشان کشور خواند، به تعقیب آن ویژه گی های محصل برتر توسط محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت پوهنتون به خوانش گرفته شد و پروسه تقدیر محصلان ممتاز که در مجموع تعداد آنان به ( 71 ) نفر می رسید آغاز گردید.

سپس محترم دوکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی در رابطه به اهمیت توانایی های محصلین و کوشش و تلاش های آنان سخنرانی نموده و علاوه نموده پوهنتون از محصلان مبتکر و ممتاز خویش حمایت می کند، و سرانجام همایش با دعا و نصایح محترم استاد محمد زمان مزمل آمر مرکز انکشاف مسلکی و مشوره دهی محصلان به پایان رسید.

محصلان ممتاز ذکور سمستر بهاری 1401 به مناسبت روز جهانی محصل(27 عقرب) تقدیر شدند:

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

بیست و هفتم عقرب روز جهانی محصل است، انجمن محصلان پوهنتون دعوت به همین مناسبت مسابقه ای را تحت عنوان « مسابقه طرح کارآفرینی» اعلان نموده و سپس به اثر پیشنهاد کمیته فرهنگی و فعالیت های عامه پوهنتون و با همکاری معاونیت امور محصلان و انجمن محصلان پوهنتون دعوت، همایش ویژه ای تحت عنوان « همایش تقدیر از محصلان ممتاز و کار آفرین به مناسبت روز جهانی محصل» طور جداگانه برای ذکور و اناث برگزار گردید.

همایش تقدیر از محصلان اناث به تاریخ 28 عقرب با گردانندگی محترم استاد نصرت الله بسام و تلاوت چند آیه از کلام الله مجید توسط محترم انجنیر عبدالحق محصل ممتاز پوهنځی انجنیری آغاز گردید.

بعداً محترم استاد محمد نسیم بسام معاون امور محصلان سخنان افتتاحی خویش را در مورد پالیسی پوهنتون در مورد تقدیر محصلان ممتاز بیان نموده و محصلان ممتاز را آینده درخشان کشور خواند، به تعقیب آن ویژه گی های محصل برتر توسط محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت پوهنتون به خوانش گرفته شد و پروسه تقدیر محصلان ممتاز ( ۱۹ نفر پوهنځی اقتصاد، ۱۸ نفر از پوهنځی انجنیری، ۴ نفر از پوهنځی حقوق، ۹ نفر از پوهنځی شرعیات و ۲۱ نفر از پوهنځی فارمسی) که مجموع عمومی آنان به (۷۳) نفر می رسید آغاز گردید و در اخیر به دو تن از محصلان که مسابقه طرح کار آفرینی اشتراک ورزیده بودند نیز تقدیر نام اعطا ګردید و سرانجام و سرانجام این همایش با دعا و نصایح محترم استاد شمس الحق کاکر آمر دیپارتمنت ثقافت اسلامی به پایان رسید.

چارچوب جدید معیارهای تضمین کیفیت از طریق ورکشاپ ویژه تشریح و رهنمایی گردید

11:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

کمیته تضمین کیفیت پوهنتون دعوت روز پنجشنبه مؤرخ 19/8/1401 ورکشاپ ویژه ای را غرض معرفی و تشریح معیار های جدید تضمین کیفیت که به تازه گی از طرف بورد اعتبار دهی ریاست تضمین کیفیت و تایید مقام محترم وزارت تحصیلات عالی به نهاد های تحصیلی ارسال گردیده است، دایر نمود.

این ورکشاپ با گرداننده گی محترم عبدالفهیم نظری -مدیر تدریسی پوهنخی شرعیات- و با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید توسط محترم استاد محمد عارف لودین -مدیر انسجام امور استادان- آغاز گردید و پس از سخنان افتتاحی محترم دکتور شیرعلی ظریفی رئیس پوهنتون در مورد اهمیت تطبیق معیار ها و امکانات موجود در پوهنتون دعوت، محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت، چارچوب جدید معیارهای یازده گانه تضمین کیفیت را برای مرحله دوم شماره وار تشریح و رهنمایی نموده و به سوالات حاضرین پاسخ داد.

پس از آن محترم حاجی محمد ناصر ناظری مدیر عمومی مالی و خدمات و سرپرست معاونیت مالی و اداری در مورد اعلام همکاری با جهات ذیربط در امور مالی صحبت نموده و سرانجام برنامه با نتیجه گیری و دعا توسط محترم استاد محمد نسیم بسام معاون امور امحصلان، به پایان رسید.

مجلس گزارش دهی هیئت رهبری و اداری پوهنتون دعوت از فعالیت های دو ربع سال 1401 پایان یافت:

11:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

کار مطابق پلان و برنامه و گزارش دهی از فعالیت ها و دستاوردها، نقش بزرگی در بهبود، مؤثریت و مثمریت دارد، به همین منظور کمیته تضمین کیفیت پوهنتون، مجلس گزارش دهی هیئت رهبری و اداری را روز یکشنبه مؤرخ 23/7/1401 برگزار نمود و در آن اعضای هیئت رهبری و اداری پوهنتون به ترتیب گزارش فعالیت های دو ربع خویش را تقدیم نموده و به سوالات حاضرین پاسخ ارایه کردند. این مجلس حسب وقت تعیین شده (راس ساعت 10:00 ق.ظ) با تلاوت آیات قرآن کریم توسط محترم استاد خالد سراج آمر برنامه های فوق لیسانس و گرداننده گی محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت آغاز گردید و پس از آن محترم محمد نسیم بسام معاون امور محصلان، دوکتور عنایت الله خلیل هدف، معاون امور علمی، الحاج محمد ناصر ناظری مدیر مالی و خدمات و سرپرست معاونیت اداری و مالی، دکتور شیرعلی ظریفی رئیس پوهنتون، محترم استاد خالد سراج آمر بورد ماستری، محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت ، محترم استاد سیداحمد عمرخیل، محترم استاد عبدالفتاح شفیق رئیس پوهنځی شرعایت، محترم استاد حسبی الله منیب آمر دیپارتمنت فقه و قانون، محترم استاد مجیب الرحمن رحیمی، آمر دیپارتمنت تعلیمات اسلامی، محترم پوهنمل استاد نور الله مندیزی رییس پوهنځی فارمسی، محترم استاد سید مصطفی غیور رییس پوهنځی حقوق، محترم استاد عبدالقدیر باهر مدیر کلینیک حقوقی، محترم استاد سمیع الله نوازی آمر دیپارتمنت قضاء و ثارنوالی، محترم استاد فرشته سعیدی آمر دیپارتمنت اداره و دیپلوماسی، محترم استاد میرالرحمن ناصری رییس پوهنځی انجنیری، محترم استاد نصرت الله بسام رییس پوهنځی اقتصاد، محترم احمد جاوید احمدزی رئیس پوهنځی طب معالجوی و محترم استاد ذبیح الله امین مدیر کتابخانه؛ خلص فعالیت های انجام شده خویش را به حاضرین ارایه نمودند، در اخیر محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی ورئیس کمیته تضمین کیفیت با ابراز خرسندی از تمام مسئولین بخش ها تقدیر نموده و مجلس با دعائیه و سخنان توجیهی و تشویقی به پایان رساند. حسب ارزیابی انجام شده این مجلس به ذات خود برای همه مفید تلقی گردیده و در قسمت ایجاد انگیزه کاری در میان مسئولین نقش به سزایی داشت و سبب گردید هیئت محترم رهبری، رؤسای محترم پوهنځی ها و سایر آمران و مدیران بخش ها نظریات و پیشنهاد های اصلاح آمیز را در روند کاری به دست آورده و در قسمت بهبود و پیشرفت کارها تلاش بیشتر نمایند.

مسابقه سیرت النبی –صلی الله علیه وسلم- موفقانه برگزار شد

11:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

کمیته فرهنگی و فعالیت های عامه پوهنتون دعوت به مناسبت تجلیل از روز میلاد پیامبر اسلام-صلی الله علیه وسلم- با هماهنگی پوهنځی ها، مسابقه سیرت النبی-صلی الله علیه وسلم- در میان محصلان پوهنتون دعوت و سایر علاقه مندان سیرت اعلان نموده و سرانجام روز شنبه مؤرخ 23/7/1401 امتحان این مسابقه با اشتراک ده ها تن از محصلان و شاگردان مکاتب از طبقه ذکور و اناث موفقانه به پایان رسید.

اشتراک کننده گان این مسابقه از برگزاری چنین برنامه علمی و رقابتی اظهار خرسندی نموده و پیشنهاد نمودند تا روند تدویر مسابقات از جانب پوهنځی ها بیشتر شود، محمد ابراهیم ستانکزی یک تن از اشتراک کننده گان این مسابقه گفت: «شخصاً به مطالعه سیرت پیامبر بزرگوار اسلام-صلی الله علیه وسلم- علاقه شدید دارم و کتاب های زیادی را تا هنوز مطالعه نمودم اما این مسابقه سبب شد من مطالب تازه را در مورد زندگانی آنحضرت-صلی الله علیه وسلم- بیاموزم».

قرار است نتایج این مسابقه طی یک کنفرانس ویژه تحت عنوان «معلم بشریت را بشناسیم!» به تاریخ 27/7/1401 اعلان گردد و برای پیشتازان این مسابقه جوایز و تقدیرنامه ها توزیع گردد.

آگهی دهی!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع آن عده محصلان عزیز که در مسابقه سیرت النبی-صلی الله علیه وسلم- ثبت نام کرده بودند، رسانیده می شود که به اثر پیشنهاد برخی محصلان تاریخ اخذ امتحان به روز شنبه مؤرخ 23 میزان سال جاری ساعت 9:30 صبح به تعویق افتاد.

بنا براین محصلین گرامی میتوانند در تاریخ مذکور مراجعه نمایند.!

جمعی از استادان و کارمندان موفق پوهنتون دعوت تقدیر شدند

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

روز چهارشنبه مؤرخ 23سنبله 1401 کمیتۀ تضمین کیفیت با همکاری کمیته فرهنگی پوهنتون دعوت، همایشی را به منظور تقدیر از حسن کاردکرد جمعی از استادان و کارمندان موفق این پوهنتون برگزار نمود.

محفل با گرداننده گی محترم استاد حشمت الله ستانکزی مسئول بخش زبان انگلیسی مرکز انکشاف مسلکی و با تلاوت آیه‌هایی از کلام روح‌بخش الهی توسط محترم قاری محمد شریف محصل پوهنځی حقوق آغاز گردید و سپس محترم دکتور شیرعلی ظریفی رئیس پوهنتون دعوت طی سخنان مقدماتی خویش، اصل مکافات را یک مفهوم اسلامی و انسانی خواند و از کارکرد استادان و کارمندان این نهاد علمی ستایش به عمل آورد و افزود ما نباید انفعال پیشه کنیم و قابلیت های مان را معطل قرار دهیم؛ بل باید از ظرفیت ها و قابلیت های مان به منظور ایجاد تغییر مثبت استفاده نماییم تا بتوانیم نقش مثبتی در آ یندۀ روشن جامعۀ مان ایفاء نموده باشیم. پس از آن محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت پوهنتون دعوت به عقب میز خطابه تشریف آورد و راجع به این همایش روشنی انداخت و علاوه نمود: برگزاری این همایش و تقدیر از استادان و کارمندان موفق و فعال در حقیقت تطبیق یکی از بندهای پلان راهبردی پوهنتون است.

محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی و محترم استاد محمد نسیم بسام معاون امور محصلان نیز در این همایش سخنان توجیهی خویش را ارایه نمودند و متصل بر آن روند اهدای الواح تقدیر و سپاسنامه ها آغاز گردید و حسب پلان به تعداد ( 26 ) تن از اعضای اکادمیک پوهنتون، (15) تن از مدیران و کارمندان اداری، (6) نفر از مسئولین کمیته های اصلی و فرعی و (7) کارمندان خدماتی مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنان در این همایش برای آن عده از منسوبین پوهنتون که در برنامه شش هفته یی ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان اشتراک فعال داشتند، تصدیقنامه توزیع گردید و به تعداد (11) تن از استادان که در برنامه متذکره سمینار علمی یا ورکشاپ ارایه نمودند از طرف ریاست پوهنتون تقدیر شدند.

سرانجام همایش مذکور پس از تفویض نشان خاص پوهنتون برای محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی، محترم استاد محمد نسیم بسام معاون امور محصلان، محترم پوهنمل نورالله مندیزی رئیس پوهنځی فارمسی و محترم الحاج محمد ناصر ناظری مدیر عمومی مالی و خدمات، با سخنان اختتامی و دعائیه توسط محترم دکتور شیرعلی ظریفی رئیس پوهنتون به پایان رسید.

اطلاعیه!

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

اطلاعیه!

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع عموم محصلان که در کانکور خزانی پوهنتون دعوت اشتراک کرده بودند و آزمون را موفقانه سپری کرده اند رسانیده میشود که دروس سمستر خزانی آغاز گردیده، بناءً ثبت نام( داخله) خویش را تکمیل نموده و دروس شان را عملاً آغاز گر شوند.

اطلاعیه!

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

قابل توجه عموم استادان، کارمندان و محصلان گرامی پوهنتون دعوت.

قرار اطلاعیه وزارت محترم کار و امور اجتماعی‌فردا چهار شنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۹ رخصت عمومی اعلان گردیده است.

بدین وسیله پوهنتون دعوت نیز فردا چهار شنبه رخصت بوده و روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۱۲ دروس طبق معمول ادامه خواهد داشت.

کانکور متفرقه سمستر خزانی 1401 پوهنتون دعوت موفقانه برگزار گردید،

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

یوم جمعه مؤرخ 4 سنبله 1401 کانکور متفرقه سمستر خزانی 1401 پوهنتون دعوت ، در حضورداشت هیئت رهبری پوهنتون، هیئت محترم اعزامی از ادارهٔ ملی امتحانات و اشتراک‌کننده‌گان موفقانه بر گزار گردید.

نتایج کانکور روز دوشنبه مؤرخ 7 سنبله 1401 اعلان می گردد.

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع عموم محصلین جدید الشمول و برحال پوهنتون دعوت رسانیده میشود که: طبق لزوم دید وزارت محترم تحصیلات عالی و هیئت رهبری پوهنتون دعوت دروس سمستر خزانی به روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۱ به طور رسمی آغاز گردیده.

بنابر این عموم محصلین جدید شمول و برحال پوهنتون باید به دروس خویش حاضر گردند تا از غیر حاضری و محرومیت خویش جلو گیری نمایند.

نوت: امتحان کانکور متفرقه به تاریخ ۴ سنبله ‌برگزار میگردد‌

اطلاعیه!

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

نتایج امتحان کانکور خزانی پوهنتون دعوت که مورخ ۱۴۰۱/۵/۲۰ برگزار گردیده بود، امروز سه شنبه ۲۵ اسد رسماً اعلان گردید.

نوت:

الف) برای آگهی از نتیجه کانکور خویش به معاونیت امور محصلان مراجعه کنید.!

ب) دروس سمستر خزانی مع الخیر مورخ ۱ سنبله آغاز می گردد.

ج) امتحان کانکور متفرقه به تاریخ ۴ سنبله برگزار می گردد.

کانکور عمومی سمستر خزانی 1401 پوهنتون دعوت، موفقانه برگزار گردید.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

مؤرخ 20 اسد 1401، روز پنجشنبه کانکور عمومی سمستر خزانی 1401 پوهنتون دعوت ، در حضورداشت هیئت رهبری پوهنتون، هیئت محترم اعزامی از ادارهٔ ملي امتحانات و اشتراک‌کننده‌گان، موفقانه بر گزار گردید.

نتایج کانکور بزودی اعلان و دورس ان شاء الله به تاریخ 26 اسد آغاز میگردد.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

د دعوت پوهنتون انجنیری پوهنځي محصلانو د نويو نوښتونو په لړ کې داځل د هېواد وتلې فابريکې (خان سټیل) ته علمي سفر ترسره کړ. د سفر په لړ کې زده کړیالانو وکولای شول د فولادو تولید پروسې (د اولیه موادو ترتيبول، اولیه موادو ویلې کول، د فولادو کیمیاوي ترکیب په معياري توګه جوړول، فولادو ته شکل ورکول، همدارنګه د تولید شوي فولادو مهم ټسټونه) په عملي توګه وليدل او خپلو پوښتنو ته يې کره او مناسب ځوابونه وموندل. په نوموړي سفر کې د دعوت پوهنتون غښتلو علمي کادرونو د انجنيرۍ پوهنځي رئیس استاد دیپلوم انجنیر میرالرحمن ناصري او د انجنيرۍ پوهنځي استاد انجنیر محمد ولی احمدزی همدارنګه د خان سټیل مسلکي او پياوړو متخصيصينو د فابريکی د غونډو په تالار کې زده کړیالانو ته د ذکر شوو فعالېتونو په نچوړ، په صنعت کې د فولادو پر اهمیت، په نړيواله پرمختيا کې د فولادو په رول، د خان سټیل په معيار، د محصولاتو کیفیت او د وطن د تولیداتو ملاتړ په هکله هر اړخېزې او ګټورې ویناوې وکړې. پاې کې د خان سټیل ادارې څخه يې مننه وکړه چې د هېواد راتلونکو انجنيرانو ته يې د داسې لیدنو زمينه مساعده کړه.

لوي اختر مو مبارك شه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

رهبری پوهنتون دعوت فرارسيدن عید سعید اضحی را حضور همه اعضای کادر علمی، محصلان و همکاران پوهنتون دعوت و کافه‌ی‌ ملت مسلمان و متدین افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده و از الله متعال همدلی، خوشبختی و ایام مملو از خوشی‌های بی پایان استدعا می‌دارد.

سمینار شرح "قانون مالیات بر عایدات افغانستان" برگزار گردید.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنتون دعوت به سلسله‌ی برنامه های ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان خویش این بار سمینارِ تحت عنوان "شرح قانون مالیات برعایدات" را به تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۲ برگزار نمود.

این سمینار به هدف آگهی کارمندان از قانون مالیات، درک مکلفیت‌های مالیاتی و اهمیت پرداخت مالیات بر عایدات و نقش آن در پیشرفت جامعه دایر شده بود که مطابق پلان با گرداننده گی محترم عبدالباسط«ناظری» کارمند بخش معلومات و تلاوت آیات قرآن کریم توسط محترم استاد ذبیح الله«امین» مدیر کتابخانه پوهنتون رسماً آغاز شد و پس از سخنان آغازین برنامه در رابطه به موضوع انتخاب شده توسط محترم عبدالقدیر «باهر» استاد پوهنځی حقوق و علوم سیاسی؛ محترم محمد فاروق «فاکر» استاد پوهنځی حقوق و علوم سیاسی، قانون مالیات بر عایدات را به طور همه جانبه و تفصیلی تشریح نموده و نیز در پایان به سوال های حاضرین پاسخ های قناعت بخش ارایه فرمود.

سرانجام سمینار با دعای اختتامیه توسط استاد مجیب الرحمن «رحیمی» آمر دیپارتمنت تعلیمات اسلامی پوهنځی شرعیات به پایان رسید.

ورکشاپ روش های گرد آوری اطلاعات و تحلیل آن در برنامه(SPSS) برگزار گردید

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به سلسله برنامه های ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان، روز دوشنبه مؤرخ ۱۴۰۱/۴/۶ ورکشاپ روش گرد آوری اطلاعات و تحلیل آن در برنامه (SPSS) با حضور داشت اعضای کادر علمی و اداری پوهنتون دعوت با گردانندگی محترم استاد محمد سلیم ربانی مدیر تدریسی پوهنځی حقوق و علومی سیاسی و در نخست با تلاوت قرآن کریم توسط محترم استاد حسبی الله «منیب» آمر دیپارتمنت فقه وقانون پوهنځی شرعیات آغاز گردید.

پس از سخنان افتتاحیه توسط محترم لعل محمد «دور اندیش» آمر تحقیقات و نشرات پوهنتون دعوت، محترم پوهنیار بلال نائب استاد پوهنځی اقتصاد روش های گرد آوری اطلاعات و تحلیل آن در برنامه(SPSS) را به گونه مفصل تشریح نموده و در آخر به سوال های حاضرین پاسخ ارایه نمود.

حسب ارزیابی و نظریات حاضرین، ورکشاپ دایر شده برای تمام استادان و کارمندان به خصوص آنانی که در بخش تحقیق و ارزیابی‌ها فعالیت دارند نهایت مؤثر بوده، چنانچه استاد احمد تاجی عضو کادر علمی پوهنځی انجنیری که هم‌زمان مسؤوليت کمیته تحقیق را نیز در پوهنځی به عهده دارد، در مورد چنین اظهار نظر کرد: «فراگیری نحوهٔ تحلیل داده ها با استفاده از برنامه اکونومتریکس SPSS برایم یک ضرورت جدی بود که لله الحمد، اشتراک در این ورکشاپ نهایت آموزنده بود».

در اخیر ورکشاپ متذکره با دعای اختتامیه توسط محترم شمس الحق کاکر استاد پوهنځی شرعیات به پایان رسید و تعدادی از اشتراک کننده گان پیشنهاد نمودند تا چنین ورکشاپ‌ها در فرصت زمانی طولانی‌تر طرح و برگزار گردد.

ورکشاپ «ساختار کتاب درسی و نحوهٔ ترتیب کتاب درسی معیاری» بر گزار گردید.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

این ورکشاپ با توجه به اهمیت موضوع ساختار معیاری کتاب های درسی، روش تدریس و تطبیق نصاب به صورت مفصل به تاریخ ۵/سرطان/۱۴۰۱ با حضور داشت محترم دکتور شیرعلی(ظریفی) رئیس و محترم دکتور عنایت الله خلیل(هدف) معاون امور علمی‌ پوهنتون دعوت، رؤسای محترم پوهنځی ها و کارمندان به همکاری آمریت دیپارتمنت ثقافت اسلامی پوهنحٔی شرعیات برگزار گردید.

آجندای برنامه:

۱- تلاوت قرآن کریم توسط محترم استاد محمد عارف «لودین»،

۲-ارایه ورکشاپ توسط محترم دکتور شیرعلی «ظریفی» عضو سابق نصاب در وزارت محترم معارف و رئیس پوهنتون دعوت.

۳-اختتامیه توسط محترم استاد شمس الحق «کاکر»

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت یک هفته دیگر (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند، محصلان و سایر علاقمندان می‌توانند اشتراک کنند.

اطلاعیه !

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع عموم اعضای کادر علمی، محصلان و کارمندان رسانیده می‌شود که فردا شنبه مورخ 11 سرطان به دلیل مسدود بودن مسیر های منتهی به پوهنتون، طبق فیصله شورای علمی، پوهنتون دعوت تعطیل می باشد، بناً همه مطلع باشند.

نوت: یکشنبه مورخ 12 سرطان 1401 دروس محصلان پوهنتون ان‌شاءالله به شکل عادی جریان خواهند داشت.

اطلاعیه !

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع عموم اعضای کادر علمی، محصلان و کارمندان رسانیده می¬شود که فردا چهارشنبه مورخ 8 سرطان به نسبت برگزاری جرگه، طبق فیصله شورای علمی، پوهنتون دعوت تعطیل می باشد، بناً همه مطلع باشند.

نوت: شنبه مورخ 11 سرطان 1401 دروس محصلان پوهنتون مع الخیر به شکل عادی جریان خواهند داشت.

ارایه ورکشاپ مهارتهای کمپیوتری در اداره توسط مدیریت آی تی پوهنتون دعوت برگزار شد.

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنتون دعوت در سلسله برنامه های پلان شده غرض ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان روز یکشنبه مورخ ۵/سرطان/ ۱۴۰۱ ورکشاپ تحت عنوان (مهارتهای کمپیوتری در اداره) را با اشتراک کارمندان، اساتید و رؤسای محترم پوهنځې ها در پوهنتون دعوت بر گزار نمود.

آجندای برنامه قرار ذیل می باشد:

1. تلاوت قرآن کریم.

2. ارایه سخنان مقدماتی راجع به کیفیت و اجرای امور علمی و اداری به بهترین شکل ممکن و اهمیت آن توسط محترم استاد میرالرحمن (ناصری) سرپرست ریاست پوهنځې انجنیری.

3. آموزش عملی روش های آسان نصب ویندوز، درایور های اساسی، به روز ساختن برنامه ها و سایر موارد مهم کمپیوتری در اداره توسط محترم ضیاءالحق (ارغندیوال) مدیر آی تی، موصوف ضمن معرفی و تشریح نکات مهم پیرامون استفاده از برنامه های اساسی کمپیوتر در اداره به سوال های حاضرین پاسخ ارایه نمود.

۴- جمع بندی و ختم برنامه توسط محترم استاد امین الله (مساعد) آمر تضمین کیفیت.

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت دو هفته دیگر (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند، محصلان و سایر علاقمندان می‌توانند اشتراک کنند.

امضای تفاهم نامۀ همکاری های دو جانبه میان پوهنتون دعوت و وزارت محترم فواید عامه !

10:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

تفاهم نامۀ همکاری های علمی پوهنتون دعوت و وزارت محترم فواید عامه، به روز چهارشنبه مورخ ۲۵ جوزا ۱۴۰۱ با حضور محترم دکتور عنایت الله خلیل«هدف» معاون امور علمی و سایر مسؤولین ارشد پوهنتون دعوت و محترم پوهنمل دکتور ذبیح الله «رسولی» رییس انستیتیوت زیر بناهای وزارت فواید عامه به منظور اجرای تطبیقات ساحوی جهت کار های عملی، راه اندازی برنامه های مشترک مورد نیاز تحقیقاتی، برگزاری سمینار ها و ورکشاپ های علمی در رشته های مختلف خصوصاً علوم انجنیری و استفاده متقابل از امکانات دو طرف به امضا رسید.

از آنجا که توسعه، تطبیق، حفظ و مراقبت شبکه استراتیژیک سرک، طرح و تدوین پالیسی‌ها، برنامه ریزی‌ها، پروژه سازی، مصئونیت جاده، معیار سازی، تحقیق و توسعه از جمله وظایف و صلاحیت های عمده این وزارت می‌باشد، بناً امضای این تفاهم نامه فرصت خوبی است، برای تبادل اندوخته‌های علمی، رشد و ارتقای کیفیت تدریس و کارهای عملی به خصوص برای محصلان و علاقمندان پوهنځی انجنیری پوهنتون دعوت.

موفق و کامگار باشید !

سیمینار نقش ارزیابی در بهبود کیفیت با اشتراک منسوبین پوهنتون دعوت موفقانه به انجام رسید.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در سلسله برنامه های ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان، دومین روز ورکشاپ روش های مؤثر تدریس و ارزیابی، سیمینار نقش ارزیابی در بهبود کیفیت با گردانندگی محترم استاد احمد ولید صابری عضو کادر علمی پوهنحی فارمسی و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محترم استاد مجیب الله رحیمی آمر دیپارتمنت تعلیمات اسلامی آغاز گردید.

سپس محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت پس از تعریف و مناقشه با حاضرین در مورد انواع و اهیمت ارزیابی ها، راجع به نقش ارزیابی در بهبود کیفیت معلومات مفصل ارایه نموده و طرزالعمل ارزیابی ها را در پوهنتون دعوت به معرفی گرفت و در خاتمه به سوال های حاضرین پاسخ ارایه فرمود و سرانجام برنامه با دعای اختتامیه توسط محترم استاد حسبی الله منیب آمر دیپارتمنت فقه و قانون به پایان رسید.

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت 3 هفته دیگر (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند و محصلانِی که علاقمند اشتراک در برنامه های آینده باشند، می توانند آزادانه سهم بگیرند.

سیمینار روش تدریس با رویکرد یادگیری مساله محور برگزار گردید

09:10 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در سلسله برنامه های ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان ، اولین روز ورکشاپ دو روزه روش های مؤثر تدریس و ارزیابی با تشریح رویکرد های یادگیری مسئله محور (PBL) با اشتراک استادان دایمی و قراردادی پوهنتون دعوت موفقانه انجام یافت.

برنامه با گردانندگی محترم شفیع الله عظیمی مدیر رشد، مشاوره و کاریابی محصلان، تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محترم الماس صمدی کارمند معاونیت امور محصلان و عرض سخنان افتتاحی توسط محترم استاد سید مصطفی غیور رئیس پوهنحی حقوق و علوم سیاسی آغاز گردید.

سپس محترم دکتور محمد عارف فصیحی دولت شاهی عضو کادر علمی دایمی برنامه ماستری روابط بین الملل، بعد از معرفی مختصر روش تدریس مسئله محور(PBL) برنامه را با تربیون آزاد و طرح مسئله با حاضرین آغاز نموده و مزایا، ویژه گی ها، تاریخچه، مراحل و روش اجرا و همچنان محدودیت های این روش را به تفصیل بیان نمود. موصوف ضمن سخنان خویش اشاره فرمود که روش تدریس مسئله محور سابقه تاریخی داشته و یکی از روش های مطرح و عملی در نزد امام ابوحنیفه-رحمه الله- بوده است و آن امام بزرگ مسائل فقهی را در میان شاگردانش طرح می نموده و پس از بحث و بررسی، مناقشه و مناظره آن را جمع بندی می نموده است. وی در آخر ضمن ارایه پاسخ به سوالات حاضرین، روش تدریس مسئله محور را بر سایر روش های نوین تدریس که در دانشگاه های بین المللی مطرح است، به دلایل مختلف ترجیح داد.

سرانجام برنامه با دعای اختتامیه توسط محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون علمی به پایان رسید و ارزیابیی که صورت گرفت میزان استفاده و تاثیر این برامه بیشتر از توقع بوده است، استاد غلام فاروق فاکر عضو دیپارتمنت علوم سیاسی پوهنحی حقوق و از مشترکین ورکشاپ مذکور در مورد اهمیت برنامه های ارتقای ظرفیت گفت: « نیاز است این برنامه بار دیگر با حضور استادان و محصلان برگزار گردد»

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت 3 هفته دیگر (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند و محصلانِی که علاقمند اشتراک در برنامه های آینده باشند، می توانند آزادانه سهم بگیرند.

خوش خبری!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

رهبری پوهنتون دعوت به ادامه دست‌آوردهای اکادمیک قبلی خویش، این‌بار به اثر سعی و تلاش دوامدار موفق شد تا پوهنځی طب معالجوی خویش را در سازمان معتبر بین المللی ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) ثبت و راجستر نماید.

وسیلتاً موضوع به اطلاع تمام فارغان و محصلان برحال این نهاد علمی رسانیده می شود که بعد از این میتوانید در آزمون بین المللی آمریکا (USMLE)، آزمون بین المللی کانادا و آزمون سایر کشورها اشتراک نموده، تحصیلات شانرا ادامه دهند.

این دستآورد بزرگ علمی به جامعه اکادمیک افغانستان خصوصاً اعضای خانواده پوهنتون دعوت مبارک باشد.

موفق و کامگار باشید !
لینک ویب سایت

دومین روز ورکشاپ دو روزه مهارت های اداره و مدیریت از سلسله برنامه های ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان پوهنتون دعوت با تشریح نمونه جدید پلان عملیاتی سالانه و کارعملی توسط حاضرین برنامه موفقانه انجام یافت.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در ادامه برنامه های پلان شده غرض ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان روز دوشنبه مورخ ۲3 جوزا سال ۱۴۰۱، ورکشاپ تشریح و کارعملی ترتیب پلان عملیاتی سالانه و نحوه گزارش از تطبیق آن با گرداننده گی محترم شفیع الله عظیمی مدیر رشد، مشاوره و کاریابی محصلان و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محترم استاد رقیب الله ابراهیمی مدیر تدریسی پوهنحی شرعیات آغاز گردید. سپس محترم استاد نصرت الله بسام آمر کمیته پلان استراتیژیک پوهنتون دعوت راجع به اهمیت پلان عملیاتی صحبت نموده و پس از تشریح انواع پلان ها، نمونه جدید پلان عملیاتی سالانه را که از ریاست محترم پلان، پالیسی و تقنین وزارت محترم تحصیلات عالی مواصلت ورزیده است به معرفی گرفت. وی ضمن تحسین از این نمونه پلان تاکید ورزید که پس از این تمام پلان های های پوهنتون به همین نمونه ترتیب می گردد.

پس از ختم تشریح معیارها و ستون های اساسی نمونه پلان عملیاتی سالانه به سوالات حاضرین پاسخ ارایه گردید و متصل به آن حاضرین به چند گروه تقسیم شده و یک یک نمونه از پلان عملیاتی ادارات مربوطه خویش را ترتیب داده و ارایه نمودند.

سرانجام برنامه با دای اختتامیه توسط محترم استاد شمس الحق کاکر آمر دیپارتمنت ثقافت اسلامی به پایان رسید و ارزیابیی که صورت گرفت میزان استفاده و تاثیر برنامه های ارتقای ظرفیت بالاتر از توقع بوده است، استاد فرشته سعیدی آمر دیپارتمنت علوم سیاسی پوهنحی حقوق و از مشترکین ورکشاپ مذکور در مورد اهمیت برنامه های ارتقای ظرفیت گفت: «به برگزاری چنین برنامه نیاز شدید داشتیم و از برگزار کننده گان این برنامه سپاسگزاری می نماییم که در این قسمت سعی و تلاش می نمایند»

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت 4 هفته دیگر (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند و محصلانِی که علاقمند اشتراک در برنامه های آینده باشند، می توانند آزادانه سهم بگیرندفوا

اولین روز سیمینار دو روزه مهارت های اداره و مدیریت از سلسله برنامه های ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان پوهنتون دعوت موفقانه به پایان رسید.

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در سلسله برنامه های پلان شده غرض ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان روز یکشنبه مورخ ۲۲ جوزا سال ۱۴۰۱ برنامه سوم ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان تحت عنوان مهارت‌هایی اداره و مدیریت در تالار کتابخانه با اشتراک مسؤولین ارشد، استادان و کارمندان پوهنتون دعوت به گونه ذیل به انجام رسید؟

1. تلاوت قرآن کریم توسط محترم استاد شفیع الله عظیمی مدیر مرکز رشد، مشاوره و کاریابی محصلان.

2. ارایه سخنان افتتاحی راجع به کیفیت و اجرای امور علمی و اداری به بهترین شکل ممکن و اهمیت آن از دید اسلام توسط محترم استاد نور الله مندیزی رییس پوهنحٔی فارمسی.

3. ارایه مدیریت زمان و وقت و پاسخ به سوال های حاضرین توسط محترم استاد ذبیح الله رستمی استاد پوهنحٔی انجنیری.

4. معرفی مراسلات اداری و اصول کلی حاکم بر آن و بحث و مناقشه روی چگونگی انکشاف اخلاق اداری و همچنان پاسخ به سوال های حاضرین. توسط محترم استاد احمد فواد امیری آمر منابع بشری.

5. دعای اختتامیه توسط محترم استاد شمس الحق کاکر آمر دیپارتمنت ثقافت اسلامی.

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت شش هفته (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند و محصلانِ که علاقمند اشتراک در برنامه های آینده باشند، می توانند آزادانه سهم بگیرند.

دومین روز برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان پوهنتون دعوت با مرور لایحه سیستم کریدت تحصیلات عالی و ارایه چند موضوع دیگر موفقانه به پایان رسید.

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

در سلسله برنامه های پلان شده غرض ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان روز دو شنبه مورخ 16 جوزا سال 1401 برنامه روز دوم ارتقای ظرفیت کارمندان و استادان تحت عنوان معرفی قوانین، مقررات و لوایح مهم تحصیلات عالی و پوهنتون دعوت در تالار کتابخانه با اشتراک مسؤولین ارشد، استادان و کارمندان پوهنتون دعوت به گونه ذیل به انجام رسید:

1. تلاوت قرآن کریم توسط محترم استاد مجیب الله رحیمی آمر دیپارتمنت تعلیمات اسلامی پوهنحی شرعیات.

2. ارایه سخنان افتتاحی راجع به اهمیت تدویر برنامه های رشد و ارتقای ظرفیت منسوبین پوهنتون توسط محترم استاد محمد نسیم بسام معاون امور محصلان.

3. مرور لایحه ی سیستم کریدت مؤسسات تحصیلات عالی افغانستان برای دوره ی تحصیلی لیسانس و پاسخ به سوالات مطرح شده توسط محترم استاد سید میراحمد سیرت استاد پوهنحی حقوق و علوم سیاسی.

4. معرفی طرزالعمل ها، پالیسی ها و رهنمودهای وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون دعوت توسط استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت

5. دعای اختتامیه توسط استاد شمس الحق کاکر آمر دیپارتمنت ثقافت اسلامی پوهنحی شرعیات.

تذکر: قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت شش هفته (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت 03:00 الی 05:00 بعد از ظهر) ادامه پیدا کند و محصلانی که علاقه اشتراک در برنامه های آینده را داشته باشند می توانند آزادانه سهم بگیرند.

آغاز برنامه ارتقای ظرفیت برای کارمندان و استادان پوهنتون دعوت!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

جهت بلند بردن سطح آگاهی، ظرفیت سازی و ارایه خدمات معیاری تحصیلات عالی، در اثر کار مشترک مرکز انکشاف مسلکی، منابع بشری و تضمین کیفیت پوهنتون دعوت، یکشنبه 15 جوزا سال روان، برنامه ارتقای ظرفیت برای کارمندان و استادان با اشتراک رئیس پوهنتون، معاون امور علمی، رؤسای پوهنحٔی ها، آمرین دیپارتمنت، استادان و کارمندان پوهنتون دعوت رسماً آغاز گردید.

اولین سیمینار تحت عنوان معرفی قوانین، مقررات و لوایح مهم تحصیلات عالی و پوهنتون دعوت با تلاوت چند آیه ای از قرآن مجید توسط شفیع الله عظیمی مدیر مرکز رشد، مشاوره و کاریابی محصلان آغاز گردید، نخست محترم دکتور عنایت الله خلیل هدف معاون امور علمی برنامه را افتتاح و در رابطه به اهمیت تدویر این برنامه گفت: این برنامه که به هدف بلند بردن ظرفیت مدیریتی و رهبری مسؤولان راه اندازی شده، می تواند مسؤولان ادارات را در اجرای مسؤولیت های شان رهنمایی و در انجام بهتر کار های اداری کمک بیشتر نماید و نیز در پایان سخنان خویش از برگزار کنندگان این برنامه اظهار سپاس و قدردانی نمود.

سپس محترم استاد عبدالقدیر باهر مدیر کلینیک حقوقی قانون تحصیلات عالی را تشریح نموده و به سوالات مطرح شده پاسخ داد. متعاقباً محترم استاد امین الله مساعد آمر تضمین کیفیت، مقرره مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی را معرفی نموده و مهم ترین ماده های آن مقرره را تشریح و در آخر به سوالات مطرح شده، پاسخ ارایه نمود.

سرانجام برنامه با دعای اختتامی توسط محترم استاد حسبی الله آمر دیپارتمنت فقه و قانون پوهنحٔی شرعیات اختتام یافت.

قرار است برنامه ارتقای ظرفیت کارمندان در موضوعات مختلف علمی، اداری و مهارت های کاری به منظور ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان به مدت شش هفته (روز های یکشنبه و دو شنبه از ساعت .۳:۰۰ الی۵:۰۰ بعد از ظهر) ادامه پیدا کند.

شماره پنجم مجله علمی-تحقیقی دعوت

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

شماره پنجم مجله علمی-تحقیقی دعوت با تلاش همه‌جانبه مرکز تحقیقات پوهنتون دعوت و همکاری هیئت محترم تحریر و استادان پوهنتون دعوت به دست نشر سپرده شد. اینک سافت pdf شده آن را از لینک زیر دریافت کرده می‌توانید. ضمنا امید از نعمت نقد و نظریات علمی‌تان بهرمندامان سازید.

همچنان منتظر دریافت مقالات علمی‌تان برای نشر شماره بعدی هستیم.

در این شماره:

1- دین و سیاست؛ تقابل یا تفاهم/لعل محمد دوراندیش

2- تأثیر فساد اداری برامنیت ملی در افغانستان پسا 2001 تا 2021/محمد سلیم ربانی

3- بررسی نقش متغیرهای کلان اقتصادی بر پدیده فقر در کشورهای اسلامی/محمد باقر معرفت و محمد رضا شجاعی

4- مطالعۀ تئوریک آموزش و تربیت به مثابه نهاد برتر اجتماعی با رهیافت جامعه‌شناختی/ محمد حنیف

5- بنیاد‌های تربیتی فرزندان درخانواده: رویکرد دینی/ زهرا رحمانی

6- مسجد جامع هرات؛ نمادی از هنر و معماری اسلامی/پوهنوال زلمی هوتک

لینک دانلود

اطلاعیه!

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

عيد سعيد فطر بر همه گان مبارک!
کوچنی اختر مو مبارک شه !

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

پوهنتون دعوت حلول عید سعید فطر را به کافه‌ی ملت غیور افغانستان تبریک و تهنیت گفته و از خداوند بزرگ رفاه و آرامش را برای مردم و کشور عزیز خود آرزو دارد.

طاعات و عبادات تان قبول درگاه الله متعال!

اطلاعیه آغاز دروس !

09:00 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

خوشبختانه پوهنتون دعوت نزدهمین دور فراغت دانشجویان خویش را از رشته های فارمسی و اقتصاد جشن گرفت.

پوهنتون دعوت برای تمام فارغ التحصیلان عزیز و خانواده محترم شان تبریک گفته و برای شان آروزی بهروزی دارد.

اطلاعیه آغاز دروس !

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

به اطلاع جدیدالشمولان برنامه های ماستری، سمستر بهاری سال ۱۴۰۱ پوهنتون دعوت رسانیده می‌شود اینکه؛ دروس برنامه های ماستری آغاز گردیده، بناً جهت شمولیت نام خویش در حاضری و معرفی به صنف های مربوطه، به آمریت برنامه های ماستری مراجعه نمایید .

اطلاعیه!

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

نتایج امتحان کانکور متفرقه بهاری ۱۴۰۱ دوره لیسانس که بتاریخ 18 حمل برگزار گردیده بود، امروز یک شنبه 21 حمل رسماً اعلان گردید.

نوت:

الف ) برای مشاهده نتیجه کانکور خویش به معاونیت امور محصلان مراجعه نمائید یا به لنک ذیل کلک نمایید: لینک مشاهد نتایج

ب) دروس سمستر بهاری مع الخیر فردا دوشنبه مورخ 22 حمل آغاز می گردد.

ج) نتایج کانکور ماستری بزودی اعلان میگردد.

کانکور متفرقه سمستر بهاری 1401 پوهنتون دعوت، موفقانه برگزار گردید.

09:30 قبل از ظهر پوهنتون دعوت

مؤرخ ۱۸ حمل 1401، روز پنجشنبه کانکور متفرقه سمستر بهاری 1401 پوهنتون دعوت ، در حضورداشت هیئت رهبری پوهنتون، هیئت محترم اعزامی از ادارهٔ ملي امتحانات و اشتراک‌کننده‌گان، موفقانه بر گزار گردید.

نتایج کانکور بزودی اعلان و دورس ان شاء الله به تاریخ 22 حمل آغاز میگردد.

© All rights are reserved for Dawat University.
Developed by: Information Technology Directorate of Dawat University